| Boloș_Denisa_1999 a întrebat:

Am început să lucrez la un magazin de obiecte 1001 articole, sunt în proba asta-i-a doua săptămână doar că este foarte greu, lucrez până sâmbătă la 14 dar tot timpul când merg acasă sunt foarte obosită. Stau aproape 7 ore jumătate în picioare, iar când merg la bus mă doar picioarele complet de abia pot merge.Ce ar trebui să fac în legătură cu aceast lucru? Să-mi caut alt job sau? Eu asta am de gand pe moment.

Răspuns Câştigător
| Claxon987 a răspuns:

Depinde de gradul de rezistenta al fiecaruia, este nevoie de personal in toate domeniile, cauta altceva daca esti intr-un oras mai mare, sau macar aproape sa poti face naveta. Este adevarat si ca munca fizica este grea, dar daca este insuportabil pentru tine nu vei putea suporta mult. Daca nu pleci tu probabil te va da angajatorul afara ca nu poti tine ritmul de munca, si atunci va fi mai neplacut.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uite asa se castiga banii draguta, prin munca adevarata!
Crede-ma, ca la 7 ore nu muncesti mult deloc, sunt femei care lucreaza 10 ore in comert, zilnic!
Probabil ai fost rasfatata daca te plangi si pentru atata lucru.
Da, da-ti demisia, cauat-ti eventual un job, unde stai si te platesc pe degeaba!

| Krax256 a răspuns:

Foloseste incaltaminte usoara. In 2-4 saptamani o sa ti se obisnuiasca si corpul cu statul in picioare si nu o sa mai fie asa greu.