| anonim_4396 a întrebat:

CAUT URGENT ANTIDOT PENTRU FEBRA MUSCULARA

La mine la munca stau in picioare toata ziua si lucrez in picioare si car lucruri si caut lucruri si merg si fac lucruri in picioare

asa ca ma dor gleznele si muschii de la picioare

pentru ca toata ziua alerg

caut ceva sa pot munci fara sa ma doara picioarele

pentru ca eu sunt un gras care niciodata in viata nu am stat in picioare pentru ca am fost programator
electronist invatat doar pe scaun

iar acum chiar trebuie sa stau 12 ore / zi in picioare si sa merg si sa lucrez din picioare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ar trebui sa faci un pic de repaus dar daca nu se poate e mai greu... cele mai bune remedii sunt consumul de vitamina D si antioxidanti (vitamina C, fructele de padure au multi antioxidanti) si dusurile reci.
Si ar trebui neaparat sa porti ciorapi compresivi pentru a preveni varicele, tu avand risc mai mare pentru ca nu ai mai stat pana acum asa mult in picioare. In plus ar putea ajuta cu febra musculara

| Balalau95 a răspuns:

Nu exista, sunt niste creme, si cele mai bune sunt alea pentru cai, dar nu stiu de unde se iau

| zilog a răspuns (pentru Balalau95):

Stiu eu cremele alea,
si ce sa fac cu crema!?
să fac baie în cremă din cap până în picioare?
pentru că ma dor gleznele pulpele rotulele de la genunchi soldurile unde se imbina piciorul cu soldul coloana L4 L5, sub ambii omoplati, coloana intre cap si omoplati, ochii in cap cand se misca, rinichii, inima, pancreasul, fierea,
ma doare pana si pielea de pe mine ca si cand as fi fost batut marunt marunt marunt
ca si cand tot as fi doar o vânătaie din cap până în picioare!

| Balalau95 a răspuns (pentru zilog):

Inteleg, atunci nu stiu, nu le am asa de tare cu sportul, si vad ca nici un sportiv de pe aici (si se dau rotunzi ca sunt cu tona) nu te ajuta sad

| Ali29 a răspuns:

Supozitoare

| zilog a răspuns (pentru Ali29):

Bine o sug o sug
dar frumos daca mi-ai spus sa o sug ar fi fost sa spui si exact ce cu ce substante active
denumirea in latina
si asa mai departe prospect
nu doar asa sa o sug in mersi-dos