| 7andrei11 a întrebat:

Am inteles ca pentru a intra in una din trupele speciale de interventi romane trebuie sa fiu selectionat de la o academie de politie. Pana aci e totul clar. Intrebarea e:nu este un serviciu de interventie care sa aiba propria academie? big grin

Răspuns Câştigător
| Gmcc a răspuns:

Selectia se face in ordinea mediilor! Adica cea mai buna media sau primele 3 numai stiu sigur cum era! In Romania nu exista serviuciu de interventie care sa aiba propria academie! Ps:Traiesti in Romaniawinking!

1 răspuns:
| NOC a răspuns:

Pentru a lucra la interventie poti fi atat agent cat si ofiter. Trebuie sa ai vechimea necesara si sa iei probele atunci cand se scot locuri la concurs. Intra mai intai in sistem si pe urma vei afla mai multe despre structurile de interventie.