| Ujmik a întrebat:

Salut, imi puteti da spune niste informatii despre Fortele Speciale Romane? De exemplu daca poti intra doar cu liceul si bac-ul, daca trebuie academie/facultate ceva, etc.

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu stiu la ce forte speciale romane te referi, deoarece categorii de forte speciale are si MApN-ul si MAI-ul si SRI-ul etc.
Dar la toate acestea, personalul se recruteaza din randul celor care au absolvit scoli de pregatre normale ale acelui minister (institutie). In cadrul acestora spersonalul are diferite niveluri de pregatire generala, in functie de functiile ce le indeplinesc. Pe unele functii de luptator se primesc si cu 10 clase.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fă-te intâi polițist/militar și apoi reiei intrebarea. nu te ia nimeni de pe stradă să te bage direct in "Fortele Speciale Romane"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te uiți pe situl ministerului, este o școală. Aplici și vezi ce pățești.