| andrei733 a întrebat:

Am intrat la liceu dar nu imi place sad nu cunosc pe nimeni,sunt intr-o stare de depresie sa zicem,este foarte ciudat, adica intr-a opta stiam toti colegii profesorii puteam glumi.cum sa ma acomodez mai repede? funda sad

Răspuns Câştigător
| Alina_Georgiana_1993 a răspuns:

E normal asa am fost si eu dar asta e inceputul te vei acomoda dupa un timp si iti vei face prieteni, incearca sa te imprietenesti cu ceilalti si poti incepe cu colegi de clasa sa vezi ce ai in comun cu ei si o sa vezi ca va fi mult mai bine... sper ca te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| BTWIN a răspuns:

Intra in vorba cu colegii/colegele care iti par tie mai ok... buna, tie cum ti se pare profu de mate sau ceva de genu ...ai stiu sa faci tema la romana? ce iti place sa faci, sa citesti

| Marus91 a răspuns:

In primul rand fa-ti un prieten.
Asa o sa va fie mai usor sa va acomodati

| IngerashMick a răspuns:

Incearca sa te intelegi bine cu toti colegii si cu timpul o sa te acomodezi.Nu te ingrijora, asta se intampla majoritatea bobocilor.Succes!