| AdrianU30 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi.
Tocmai am termina o Scoala Profesionala Speciala la profilul de constructii (Am ajuns acolo ca am repetat clasa a 9 din cauza unui conflict cu sistemul de educatie) Si vreau sa imi gasesc altceva bine platit fara experienta. Ma astept ca salariul meu sa fie intr-e 2.500 - 3.000. Dar nu gasesc ori nu caut eu bine.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu gasesti fiindca nu prea exista asemenea salarii pentru incepatori si fara calificare. De regula incepatorii necalificat sunt incadrati la salariul minim pe economie, in acest an acesta este de 2.300 lei brut lunar, pentru programul normal de lucru.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vei gasi. In constructii este o lipsa acuta de mana de lucru. Eu stiu un patron care plateste 110 lei pe zi, transport gratuit si plata saptamanal. La 26 de zile (lucreaza si sambata) muncitorii iau peste 3000 lei. Tu esti fara experienta dar ai calificare in domeniu ceea ce nu-i de neglijat.