| escroaca a întrebat:

..Mai pentru fete. Deci prima data mi-a venit acum 3 luni... In prima luna m'a tinut 5 zile, In a 2a o saptamana si o zi, Iar acum in a 3a sunt de la Paste straight facecrying M'am saturat si imi curge inncontinuuangry E ceva grav, sau asa vine la inceput?

15 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi urgent cu mama ta la un medic, nu e normal asa ceva.

| BicolorBell;x a răspuns:

In organismul tau se produc acum schimbari.Stii,acum trebuie sa ai mai multagrija de tine; adica sa eviti sa stai la firg si sa nu ai piceoarele goale pe ceva rece.
Mai asteapta 2 zile, iar daca continua sa curga asa du'te la un control. Mi s-a intamplat si mie...in astea 2 zile incearca sa bei ceai de coada soricelului...este f bun pentru a regla menstruatia!
Dar, mai bine.mergi la un specialist pentru a evita problemele ce pot aparea in viitor.nu uita, e spre binele tau!:*

| Laura B. a răspuns:

Pai nu cred ca e grav. La inceput si pe mine ma tinea cate o saptamana si imi curgea in exces. Uneori ma gandeam de unde vine atata. laughing
Parerea mea e sa nu-ti faci griji. Daca chiar continua sa iti vina eu zic ca ar trebui sa consulti un doctor... nu stiu. Sa nu cumva sa ai o hemoragie.
Vroiam sa te intreb daca cumva ai facut baie in vana cat timp ai fost, daca e asa... asta ar fi o problema! straight face
Succesc in rezolvarea "problemei". Sper sa te lase deoarece stiu si eu ca e o perioada tare neplacuta!
Te-am pupat!

| fluturas a răspuns:

La inceput vine neregulat, dar de la Paste e cam mult : mai bine i-ai spune mamei tale si ea te-ar duce la un control.

| Ana a răspuns:

E cam mult de la paste pana acum, cel mai bine ar fi sa vb cu mama ta despre asta si sa te duci la un control.

| CarlaElena a răspuns:

Da.Si eu cred la fel! E prea mult de la Paste! Fa-ti un control si sa nu-ti fie teama, totul o sa fie bine!winking

| ● Ďعw a răspuns:

Parerea mea este sa t duci la un control. mie una nu mi s-a intamplat asa si nici nu cunosc pe cineva care sa fi avut parte d asa ceva.pare rau pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un medic de specialitate ca sa inlaturi orice suspiciune/banuiala ca ar fi ceva in neregula... sper sincer sa-ti fie bine!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as stii ce inseamna baie in vana rolling on the floor

Ti'as spune sad

| rebb a răspuns:

Pai.la unele fete le vine regulat si la altele nu. tu esti un exemplu careia ii vine neregulat...nu este vorba despre faptul ca "asa vine la inceput". daca nu iti trece in maxim inca o saptamana, consulta un medic.

| Roberta00 a răspuns:

Du-te la ginecolog el iti va zice maimulte despre asta!

| pisioi a răspuns:

Sar puteaa ai hipermenoree,

| Dolodolo a răspuns:

Cati ani ai pustoaico? happy 18? 17?

| estera_5905 a răspuns:

Nu eu cred ca e gravsad parerea mea. du-te la un control (de exemplu pe me ma tine 1 saptamana sau 5 zile dar asa de mult cum spui tu nu are cum mergi la un control.ai grija de tehappy

| aaaaneeee a răspuns:

Stii ca nu e normal nu :-s?