| Angelsergiuboy a întrebat:

Daca am pensie speciala ca mostenitor de prizonierat in Rusia, beneficiez de scutirea impozitului pe locuinta?

Am auzit de la o cunostinta care beneficiaza de pensie speciala si nu plateste impozit pe locuinta.

Ma poate ajuta cineva cu informatii in aceasta privinta daca este adevarat sau in ce conditii se aplica?

5 răspunsuri:
| Angelsergiuboy explică (pentru sierra1):

Cui trebuie sa ma adresez in situatia mea, ca sa beneficiez de scutirea plati de impozit pe locuinta in situatia data?

| sierra1 a răspuns (pentru Angelsergiuboy):

Primăriei + acte

| darrio2007 a răspuns (pentru Angelsergiuboy):

Mergi acolo unde se platesc impzitele si taxele din orasul tau.

| sierra1 a răspuns:

Cu plăcere!