| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare in legatura cu titularizarea la Geografie. E adevarata oare informatia ca nu mai exista specializarea Geografie si toate locurile disponibile pentru titularizare sunt pentru Geografie-Istorie? Am inteles asta de la un profesor de Geografie care are nevoie de un master in Istorie (sau istorie-geografie) pentru a putea da titularizarea in scoala la care preda.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anul asta s-a dat titularizare la geografie separat de istorie si, in Bucuresti, au fost multe locuri. Cel putin la istorie nici nu s-au ocupat.

| drazicmania a răspuns:

Nu cred ca e adevarat. dar poti intreba direct la inspectorat.ar fi o mare tampenie asta cu geografie istorie

| drazicmania a răspuns:

Si ca o completare din cate stiu eu noii absolvenit cei care fac doar 3 ani au nevoie de master pentru a se titulariza la liceu... dar la generala pot si doar cu facultate

| subiectexam a răspuns:

Iti spun sigur ca este specializare separata la geografie si la istorie. Depinde de zona unde vei da tu examen, daca sunt posturi disponibile pentru aceste specializari sau nu.