| anonim_4396 a întrebat:

Am terminat clasa a 10 a la un liceu din brasov dar apoi am renuntat la scoala.acum imi doresc sa imi termin studiile si sa devin asistent medical.cine imi poate spune daca pot face seralul la distanta(sunt in Spania)si ce studii trebuie sa urmez dupa seral.ms

Răspuns Câştigător
| gabriellas a răspuns:

Eu zic sa cauti pe internet liceul la care vrei sa urmezi in continuare. In cazul in care gasesti un numar de telefon sau un e-mail, intreaba. O alta varianta ar fi sa intrebi la Ministerul Educatiei :
http://www.edu.ro/index.php

4 răspunsuri:
| cely a răspuns:

Mai exista Licee in care functioneaza clase de seral, e posibil sa mai fie si la distanta. Cu schimbaile din ultimele saptamani chiar nu stiu cine mai poate sa-ti dea un raspuns pe care sa cootezi. Incearca sa iei legatura cu diverse licee prin telfon poate ai sanse dar nu intarzia

| csintalan a răspuns:

... du-te la inspectoratul scolar judetean, inspector educativ sau management spune-i ce profil ai terminat si roaga-l sa te indrume...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu si eu caut la fel

| getutza a răspuns:

Sigur ca poti face seralul la distanta... Depinde in ce oras vrei sa-l faci... Ti-as putea furniza informatii, dar la unitati de invatamant din orasul meu (Dr-Tr-Severin). .si stiu ca exista si pentru asistenti medicali... dar nu cred ca te-ar ajuta prea multtongue Trebuie sa gasesti pe net ceva legaturi...cauta pentru orasul care te intereseaza. .si apoi iti alegi ce e mai bine pentru tine... Spor si multa baftahappy