| AnubisTheGod a întrebat:

Am trimis cerearea de a aplica la o universitate din Anglia si la decizie imi apare "conditional".Ce inseamna? C ma accepta cu urmatoarele conditii? Cine se pricepe la chestile de aplicare in strainatate sa ma ajute va rog...

4 răspunsuri:
| Auroree a răspuns:

Poate sa insemne ca te-au acceptat cu anumite conditii. depinde de context spune tot ce scrie. cel mai bine ar fi sa ii contactezi ca sa te lamuresti happy

| AnubisTheGod explică (pentru Auroree):

Sunt si conditile, una din ele ii sa iau IELTS-ul iar alta care nu o inteleg si anume :"DIPZO with an overall average grade of 5" Nu stiu ce inseamna DIPZO...

| Auroree a răspuns:

Dipzo ca abreviere. sau poate dips care inseamna goluri.

| TinyPearl a răspuns:

Da. Romanii primesc Conditional pentru ca nu au rezultatele de la bac in momentul in care aplica. Eu sunt in anul 2 aici. La ce ai aplicat?