| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis documentele si cererea de admitere la 5 universitati din Anglia si astept cu nerabdare, poate prea multa nerabdare, sa primesc raspunsul lor... Cam in cat timp ar trebuie sa primesc? Am trimis acum o saptamana si jumatate.Va multumesc!

5 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Universitatile din strainatate analizeaza destul de atent cererile candidatilor dupa propriile reguli interne si poate sa dureze ceva mai mult decat ai vrea tu... Faptul ca nu te-au respins imediat arata faptul ca e posibil sa ai sanse mari sa fi acceptat la cel putin una din ele

| AnubisTheGod a răspuns (pentru Generalul):

Dar cam cat timp ar trebui sa astept? O luna? 2 luni?

| Generalul a răspuns (pentru AnubisTheGod):

Asteapta sa treaca o luna si daca nu primesti nici un raspuns trimite-le un mail in care ii intrebi daca au primit aplicatia, daca au apucat sa se uite peste ea, ii intrebi cat dureaza de obicei analiza aplicatiilor la ei etc.

| AnubisTheGod a răspuns (pentru Generalul):

Am primit emailul lor de confirmare ca au ajuns documentele la ei si acum urmeaza sa analizeze ce am trimis... Sper sa fie bine...sad

| AnubisTheGod a răspuns (pentru Generalul):

Am primit mesaj de la ei omuleeee hahaaaaaaaa! Mi-au pus conditile, si daca le indeplinesc sunt admissssssss!