| Maria112 a întrebat:

Am un telefon nou si un cablu USB nou. Cand bag cablul in calculator si in telefon nu imi apare nimic pe destop. Ce pot face?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si la alt computer, vezi daca tot asa face. Daca nu iti apare iconita cu "installing device driver", poate ai setat in calculator sa nu ti se downloadeze automat driverele pentru programele/device-urile noi.

| 21ndstillachild a răspuns:

Dai in my computer si l gasesti acolo

| ThePagany a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Depinde de ce telefon are...Si mie tot asa imi face. Depinde de marca. Zimi marca si te ajut.

| Maria112 explică (pentru 21ndstillachild):

Nu gaasesc ca am dat

| Maria112 explică (pentru ThePagany):

Samsung

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Maria112):

Cauta i si tu un driver ceva,, sau cred ca ar trebui sa ai un cd cu asa ceva

| Maria112 explică (pentru 21ndstillachild):

Am mai avut un telefon LG la care aveam alt cablu de date. si la acela mergea sa scot imagini chestii

| 21ndstillachild a răspuns (pentru Maria112):

Te duci la setari apoi la conectivitate si dai la cablu USB si selectezi de acolo ceva, sau bagi cablul de date in mufa din spate a pc ului, dar cred ca trebuie setat din telefon,, cred eoo

| ThePagany a răspuns:

Ce telefon ai?

| ThePagany a răspuns:

Eu am un Samsung Galaxy Y, dupca ce am conectat USB, trebuie sa il conectez din telefon. http://iceimg.com/i/50/0a/309651a5e1.jpg

Pui degetu pe bara aia unde arata bateria, semnalu, si dai in jos.

| Maria112 explică (pentru ThePagany):

Nu merge la mine. Mersi oricum