| lSarcastiquel a întrebat:

Anul viitor am de dat admiterea la politie si imi doresc sa intru foarte mult, doar ca mama mea ma descurajeaza constant. Imi tot spune ca nu sunt suficient de buna la sport desi din septembrie voi incepe antrenamentele. Astazi a auzit de la nu stiu ce persoana ca fiica ei a picat si fusese la baschet si ca mai bine sa ma reorientez...voi ce credeti? Este atat de greu incat si cu antrenament sa pici probele sportive?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Stai linistita! Probele sportive nu sunt atat de drastice. Probele sunt destul de usoare. Eu am fost militar si stiu cum am dat eu probe. Erau mult mai grele.

| sorinake a răspuns:

Probele sportive nu sunt grele. Nu te descuraja.
Cel mai greu este la partea scrisa. La final nota aceea te va departaja de restul.
Dar trebuie sa treci de vizita medicala (stiu persoane care au picat) si de probele fizice. Pregateste-te temeinic si nu vei avea probleme.

Eu am trecut problele fizice fara mare efort. Dar se dadea viteza, rezistenta, sarituri in lungime si tractiuni.
Au picat unii de nu-ti venea a crede, se prezentau doar sa vada cum este.

La final, dupa proba scrisa, am fost primul sub lista celor admisi, si nu m-am mai dus pe acest drum, al politiei. A fost o alegere pe care mi-am asumat-o.

Multa bafta!

| Viitorulapropiat a răspuns:

Bună, mama ta nu prea stie despre ce vorbeste (nu e o jignire.) Probele nu sunt atat de grele, oricine care s-a antrenat inainte si este destul de ambitios le poate trece. Continua-ti visul,nu te da bătută,cand vei trece, o sa fie mândră de tine,chiar daca acum te descurajează. Dacă asta iti doresti cu adevarat,urmeaza-ti visul. La antrenamente incearca sa faci exact aceleasi exercitii care se dau la admitere, dar sa te si tii. Cat despre acea fata, poate nu s-a pregatit îndeajuns, sau nu a fost motivată, nu-si dorea cu adevarat.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Ai timp un an de zile sa te pregatesti pentru probele sportive.
Poti lua legaura cu un profesor de ed fizica/antrenor ceva ca sa te ajute cu un program de antrenament bine structurat. Baffta!

| Ginosaurus a răspuns:

Nu te da batuta. Crede-ma. Mama ta poate a ales ce vrea sa se faca cand a fost de varsta asa ca nu prea are dreptul sa-ti decida viitorul. Si ce treaba are daca fata aia a picat? Trebuie si tu sa pici? Spune-i ca nu prea are sens ce zice. Bafta!