| sasha22alexa a întrebat:

Mi-as dori foarte mult sa dau de la anul viitor la Academia de Politie dar am doar 1.63 inaltime si la fete minimul este1.65. Se pot face si exceptii? La probele sportive m-as descurca fara nicio problema.

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a obtine derogarea de inaltime va trebui sa te adresezi la MAI. De altfel s-ar putea sa mai cresti 2 cm pana anul viitor, nu este mult.

| sasha22alexa explică (pentru Ioandelasal):

Nu stiu ce inseamna MAI, presupun ca este o institutie legata de Academia de Politie...sau gresesc? Eu deja am 23 de ani, slabe sanse sa mai ma inalt, din pacate.

| Ioandelasal a răspuns (pentru sasha22alexa):

MAI este Ministerul Administratiei si Internelor, de acesta apartine Academia de Politie.

| sasha22alexa explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru informatie. Oricum am aflat de la cineva care a terminat acolo ca nu poti intra daca porti ochelari. Deci chiar nu am sanse.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Eu cunosc pe cineva care din cauza unui singur cm a fost respins...iar dacă tu nici nu știi ce e ăla MAI, nu prea ai ce căuta în Poliție!

| sasha22alexa explică (pentru KaterinaРомановский):

'Draga' mea Karina, fiecare cu domeniul in care a profesat pana acum. Eu nu imi pot permite sa ii reprosezi ceva unei persoane care mi-a cerut sa explic un lucru din domeniul meu. Daca eram chiar asa bine documentata, nu intram aici sa intreb. Nu are legatura vocatia cu informatia. Cea de-a doua vine pe parcurs.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru sasha22alexa):

Eu știu că în momentul în care ești interesat de un domeniu de activitate, nu e foarte greu să te informezi în ceea ce privește unele lucruri de bază. Nici măcar nu te-a interesat de ce apare MAI ca nr la mașinile de poliție, dar vrei acolo? Interesant, ce să zic...foarte interesant!

| sasha22alexa explică (pentru KaterinaРомановский):

Prin faptul ca vorbesc cu unele cunostinte despre asta, caut pe net, am pus intrebarea aici si am si vorbit cu ei despre asta, pana la urma, prin e-mail... înseamnă ca m-am interesat. Asa se spune..nu? Sau ce am facut pana acum are alt termen? Uimește-ma. Acum am aflat ce inseamna si MAI. Nu cred ca tu stiai ce înseamnă fara sa-ti fi spus cineva. Spre final, vad ca trebuie sa ma repet cu tine... eu am terminat o facultate in alt domeniu, un domeniu in care nu trebuia sa stii ce ibseamna MAI-ul de pe masinile politiei. Acum incep si vreau sa aflu mai multe si despre Academia de Politie. Ai vreo problema cu asta? Fii si tu mai deschisa la minte, pari genul de persoana care poarta ochelari de cal. Nu o lua ca pe o jignire ci ca pe un sfat.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru sasha22alexa):

Mult succes în ceea ce-ți dorești!

| AnimeDream a răspuns:

Am mai auzit cateva fete care vor sa dea la Academia de politie. Nu stiu sigur ce va place, dar daca vrei sa te mai inalti cu cativa centimetrii, apucate de inot sau de baschet. Iti garantez ca pana anul viitor te vei inalta sigurwinking