| Ofiintă a întrebat:

Are rost sa urmez facultatea de drept din Oradea? Nu stiu nimic despre aceasta facultate.

4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca iti place subiectul si crezi ca ar fi potrivit pentru tine da... si daca esti dispusa sa inveti pe derost cateva carti.

| Ofiintă explică (pentru CuriousStuff):

Ieri am dat admitere la facultatea de drept Babes-Bolyai din Cluj si am fost declarata respinsa. Inscrierile in Oradea se fac pana in 28, astfel as mai avea o sansa, insa nu cunosc nimic despre facultatea respectiva.

| CuriousStuff a răspuns (pentru Ofiintă):

Nu trebuie sa cunosti mare lucru, important e sa stii cum si din ce se da admiterea. Facultatea nu trebuie sa o cunosti inainte sa fii admisa, ai timp suficient 3 ani.

| IoanaIonuca a răspuns:

Daca tu vrei si iti place domeniul asta, are rost. E destul de greu si daca nu te potrivesti, faci 4 ani degeaba.