| Natty1403 a întrebat:

Are sens sa se mute un copil care are 17 ani si trece a 11 a la o scoala din Anglia?

6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Daca trebuie sa isi paraseasca viata libertina din Romania : da, are sens!

| missfatadelatara a răspuns:

Da ce crede ca dacă termina în Anglia intră garantat la Harvard?

Are sens dacă ii place să-și dea examenele la engleza mate fizica chimie biologie. Plus ca mai face doar 1 an de studiu.

| tril a răspuns:

Presupun ca parintii te vor linga ei.
Mai ai 2 ani de scoala si da, merita, pentru ca scolile de acolo sunt mai apreciate. Vei avea sanse mai mari la un loc de munca, indiferent unde vei dori sa-l obtii.

| Tranconoid a răspuns:

Nu. Eu am 15 si sunt in a 11-a.

| Idontunderstand a răspuns:

Depinde. Dacă motivul pentru care o face/este obligat să o facă este grav, atunci are sens. Dar mi se pare absurd să o facă dacă poate termina liceu aici.

| ManolacheIuliana2005 a răspuns:

Doar daca scoala e mai buna