| Natty1403 a întrebat:

dupa parerea voastra, un copil de 17 ani care trece a 11 a ar trebui sa se mute la scoala in Anglia? Acolo o sa l bage in ultimul an si se tin exmanele alea.

Scolile de acolo te accepta in astfel de situatii?

Am mai pus intrebarea asta, dar vreau mai multe raspunsuri.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te muta ca nu se merită! Nu te bagă înainte, din contra, te verifica pana la ultimul fir de par ca sunt în stare sa întrebe și unde ai fost la creșă. Nu se merită să te muti, iti va fi prea greu.

| George_Gabriel_Ion_1995 a răspuns:

In retrospectiva, adevarata problema este diferenta de curriculum.
Suna ciudat dar in liceul romanesc programul e mult mai mare, cu mai multe cursuri, in timp ce sistemul britanic te lasa sa alegi practic ce cursuri vrei.
Ar trebui sa incerce modele de examene engleze sa vada daca se incadreaza, sa le compare cu cele de bac.
Un coleg a stat un an in Anglia si s-a intors, afland ca trebuie sa repete anul pentru ca acolo nu invatase nici jumatate din matematica de aici.

Răspuns utilizator avertizat