| littlegirl07 a întrebat:

As dori cateva informatii privind meseria de psiholog criminalist(cu ce se ocupa mai exact etc.) si ce facultate trebuie sa urmez pentru a deveni unul.

Răspuns Câştigător
| ioana_5848 a răspuns:

Un psiholog criminalist este o persoana care lucreaza in politie, ramura criminalistica si care de obicei ajuta la prinderea unui criminal/infractor, alcatuindu-i un portret moral pe baza faptelor; incerca sa patrunda in mintea criminalului etc... ca sa ajungi asa ceva trebuie sa urmezi facultatea de psihologie criminalistica. trebuie sa stapanesti f bine logica, psihologia si filosofia din liceu, care se fac la profilul filologie. informatiile astea sunt sigure, le am de la proful meu de logica pentru ca si eu am cateva colege care doresc sa urmeze aceasta meserie...
Bafta si tie. happy

| daniyela a răspuns (pentru ioana_5848):

Nu stiti la timisoara exista facultatea de psihologie criminalistica?

1 răspuns: