| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa stiu daca exista o limita de varsta pentru a deveni avocat, a intra in barou? am auzit de la cineva ca daca ai peste 35 ani nu se mai poate

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intre conditiile ce trebuie indeplinite pentru a putea fi avocat, conform L.nr.51/1995, nu este prevazuta varsta, asa ca nu este adevarat ce ai auzit, se poate intra in barou pana la varsta de pensionare.

| RUMBURAK a răspuns:

Nu cred. cred ca daca ai diploma la 50 de ani atunci intri. mi se pare aiurea daca e asa cum zici.

Răspuns utilizator avertizat