| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa merg la un prfil mate-info...
La matematica ma descurc destul de bine, dar la fizica sunt varza...Si la chimie la fel. Oricum, sunt convinsa ca m-ar duce capul pentru ca din moment ce ma descurc la matematica, presupun ca nu mi-ar veni foarte greu. Insa profesorii de chimie si de fizica pe care ii am sunt varza. Nu invatam nimic la ore. Oare la liceu nu va trebui sa am cat de cat o baza a obiectelor? Credeti ca imi va fi greu sau ar trebui sa ma orientez spre alt profil?

3 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Pai la mate-info nu conteaza ATAT de mult chimia si fizica [ conteaza dar nu asa ca la stiintele naturii]. la stiinte sociale si mai putin. si la filo mai deloc...

| danco a răspuns:

Nu stiu eu daca profesorii sunt asa "varza" precum zici tu. sunt convins ca nu faci regulat exercitii, probleme de fizica si chimie, ca sa poti invata serios. Nu e de ajuns ce prinzi la scoala. Profii oricum nu ar avea timp sa atinga toate aspectele, e imposibil! Fara sa muncesti singura acasa nu ai cum sa stapanesti o materie.

| Georgiana21 a răspuns:

Eu iti recomand sa urmezi profilul chimie-bio. E cel mai complet profil, si nu e atat de greu pe cat pare. Am avut prieteni ce s-au dus la mate-info deoarece se descurcau la mate, dar cand au dat de informatica, au inceput transferurilehappy. Informatica e grea, crede-ma ca nu-ti va conveni sa dai teza la info. Iar despre chimie, ai sa vezi ca e chiar usoara.