| Patricia0810 a întrebat:

As vrea sa devin medic veterinar. Imi puteti spune avantajr si dezavantaje ale cestei meserii. F. U. N. D. A

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este o meserie frumoasa si daca-ti place si ai unde o pactica, atunci nu are dezavantaje.

| Anna0111 a răspuns:

Este bunica mea medic veterinar.
Dezavantaje: salariu mic, lucrezi de dimineata pana seara, pensie 5 mil.
Avantaje: daca faci masterul poti devenii patron, ai salariul peste 10 mil.

| AndrraEu a răspuns:

Avantaje:
1.Daca o sa fi veterinar, o sa ajuti animale,, facandule sa se simta mai bine, si facandu-i pe stapanii lor foarte fericiti.
2.O sa ai sansa sa "cunosti'''animale dragute si adorabile
Dezavantaje:
1. Daca nu o sa ai multi pacienti nu o sa castigi multi bani si ca sa ai multi pacienti iti trebuie o mica firma care sa se cunoasca de iubitorii de animale pe internet9 pe scurt iti trebuie un site si un nume bun pentru firma).
2. Daca nu poti salva viata unui animal atunci iti va parea rau, iar probabil stapanii se vor supara pe tine...

Sper ca te-am ajutat! Stiu astea pentru ca mama celei mai bune prietene ale mele este veterinar...