| acinorev a întrebat:

As vrea sa devin scriitoare. Ce carti va plac cel mai mult? Tip jurnal, actiune, drama, cu oameni supranaturali, cu benzi desenate, sau cu evenimente care se pot petrece in realitate, dar carora autorul le da o nota de incredibilitate?

Răspuns Câştigător
| newname95 a răspuns:

In ziua de azi nu stiu daca mai citeste cineva. Eu iti recoamnd sa scrii ce iti place tie mai mult! asta conteaza. sa faci ce iti place tie!

| Cosmin86 a răspuns (pentru newname95):

Mai citesc destui si in ziua de azi

13 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

A doua varianta love struck

| Nolkyz a răspuns:

Dar tie ce iti place sa scrii? Nu incerca sa te iei dupa val, incearca sa impui valul. Daca incerci sa scrii asa cum se cere, risti sa te pierzi in multitudinea celor care scriu dupa cum se cere. Daca scrii dupa cum iti cere inima, te poti remarca mai usor.

| acinorev explică (pentru Nolkyz):

Multumesc pentru sfat! happy :* O sa scriu despre ce imi place si ce ma pasioneaza.

| Nolkyz a răspuns (pentru acinorev):

E cel mai bine asa

| LolaLollita a răspuns:

Eu prefer cartile politiste, cu aventuri si mistere mai greu de dezlegat. In stilul lui Sir Arthur Conan Doyle si Agatha Christie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super happy si eu planuiesc pe parcurs sa devin romancier happy. Dupa parerea mea, daca vrei sa devii scriitoare, trebuie sa te gandesti la ce gen iti place, apoi sa citesti romane psihologice, filosofice si cu un fir epic dens.Romane psihologice romanesti bune sunt Padurea Spanzuratilor,Ultima noapte de dragoste Intaia noapte de razboi, Fratii Karamazov(de Dostoievski). Ideea este ca nu trebuie sa te grabesti sa devii cat mai repede scriitoare,ci trebuie sa studiezi cateva carti de psihologie,sa citesti romane cu fir epic dens si complex iar apoi,cu destula imaginatie poti crea ce tip de roman vrei.Un roman bun, dupa parerea mea trebuie sa fie:psihologic, filosofic, dramatic, complex. Succes la studiat iar in viitorul apropiat poate ne tii la curent cu o posibila opera pe care o vei crea. happy

Răspuns utilizator avertizat
| vampir004 a răspuns:

Am citit mai multe carti ale lui Jules Verne

| OtipaOarecare a răspuns:

Buna,ma bucur mult ca doresti sa devii scriitoare, sper a reusesti.Fiecare persoana are gusturi diferite, dar eu prefer romanele care cuprind actiune, drama, dragoste, sacrificiu.Desigur imi place mult si Jules Verne, care mereu a dat cartilor sale ceva aparte, uneori imposibil de realizat, cum ar o fi calatorie spre centrul Pamantului:-p Eu te sfatuiesc sa scrii ceea ce iti place tie iar daca vezi ca si celor din jur le place si apreciaza aceasta, mergi inainte. Daca nu incearca sa gasesti o cale de mijloc deoarece nu poti scrie ceva ce tie nu iti placehappyMult noroc si de abia astept sa iti citesc o opera de a ta pe viitorkiss