| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si as vrea sa plec la munca in strainatate dar nici unul dintre parintii mei nu este de acord si nu vor sa imi faca o procura pentru a putea pleca, ce as putea sa fac? Dau funda

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asteapta pana faci 18 ani.

| darrio2007 a răspuns:

Asteapta sa faci 18 ani si atunci nu mai ai nevoie de procura.Ai ceva aranjat acolo.Sau pleci, asa, ca poate crezi ca pe acolo umbla cainii cu covrigi in coada? Nu mai e ce-a fost odata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai logic sa implinesti 18 ani si sa iti iei si tu o dimploma de bac?

| doctorandus a răspuns:

Pana la majorat nu poti parasi Romania fara acordul ambilor parinti.