| LoOvE a întrebat:

Dupa ce termini facultatea de psihologie, poti pleca in strainatate sa lucrezi in domeniul asta?

Cam ce as putea sa lucrez in strainatate?

2 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Daca faci o facultate in strainatate, exista o sansa a poti lucra ca psiholog tot in strainatate.

Daca faci facultatea in tara e ca si cand nu ai facut nimic. In cele mai multe cazuri diplomele din Romania nu sunt recunoste in strainatate, deci nu poti face nimic acolo.

| LoOvE explică (pentru Andruşcă):

Pai si ca sa fac faclultatea in sstrainatate, cum pot sa ma inscriu? Unde ma interesez? Cine ma primeste pe mine acolo?