| Alinaaa17 a întrebat:

Am 17 ani si sunt in clasa a 11a. profil filologie. S-a intamplat sa ma intrebe multa lume ce facultate vreau sa urmez. dar. nu sunt decisa. M-am gandit la Academie de politie. as vrea sa spuneti fiecare cate ceva despre Academie. desigur. cei care stiti destul de multe informatii. sau daca nu. as vrea sa-mi dati idei de alte facultati care poti avea un viitor cat mai bun. Vreau sa ma gandesc din timp. si vreau sa ma informez despre fiecare domeniu in parte. Sper sa ma puteti ajuta cu niste raspunsuri bune. Multumesc!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Armata-politie-drept-medicina

| Dodgge a răspuns:

Incearca sa faci o facultate care sa iti placa, nimeni nu iti garanteaza ca esti angajata dupa ce termini o facultate, asta depinde doar de tine.Ce inclinatii ai? ce ti-ar place sa faci in viata? Se pare ca la noi in tara majoritatea fac facultati pentru ca se intra relativ usor, sunt ieftine si sunt la moda...