| Antonio12345 a întrebat:

Am luat 8.98 media la bacalaureat și am certificat Cambridge c2, ar exista vreo șansă să studiez la universitate in Australia cu bursă? Se recunoaște bacalaureatul românesc acolo? Ce aș putea face pentru a încerca să ma înscriu? Dacă aveți experiență cu studiile în Australia sau în afară va rog să îmi explicați în mare procesul care trebuie urmat. Eu doresc să urmez cursuri de automatică și calculatoare în Australia dar aș fi fericit și cu alte cursuri asemănătoare în altă țară vorbitoare de engleză. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

In Australia contactează universitățile de acolo și vezi ce spun.
Bacalaureatul în limba română atestă că ai terminat liceul în România, doar atât.
Pentru UK, UCAS.

1 răspuns: