| anonim_4396 a întrebat:

Buna.
Am lucrat la o fabrică si văd că nu mi-au pus banii, pe contract scrie: 04.10.22 (data angajare).
Nu vineri pe 4 trebuie sa primesc banii? Am verificat acum și scrie sold 0.
Când ar trebui sa primesc banii? Nu se da la luna fixa? Sau pe 10 îmi virează banii?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul pentru octombrie il primesti in luna noiembrie.
Noi n-avem de unde sti cans se achita salariul la angajatorul respectiv, nu este o data fixa pentru toti, in orice caz trebuie sa-l primesti pana prin 10 noiembrie, dar intereseza-te la acel angajator si o sa afli data exacta.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

I-am primit pe cardul sodexo, dar pe cel bancar încă nu, mă așteptam să fie invers, da până pe 10 trebuie sa intre. Am primit un Nr de tel la care sa sun dar o sa sun mâine că trebuie din nou să incarc cartela, pe wathsapp ar fi ciudat sa îi scriu.

Răspuns utilizator avertizat
| Vântulalb a răspuns:

Nu! Nu in ziua cu data angajarii primesti salarul. Il primesc toti odata, la data cand firma da salariile. Poate fi 10 sau 11 a lunii.

| anonim_4396 explică (pentru Vântulalb):

I-am primit pe sodexu dar pe cel bancar nu l-am primit încă.
Cred că pe 10