| Iulia30002 a întrebat:

Bună!
Am nevoie de ajutorul vostru…
Sunt în anul I la Facultatea de Litere din Iași. De când s-a început facultatea nu am participat la nici o oră întrucât am avut câteva probleme de sănătate și mă gândeam să renunț la ea(menționez că orele se desfășoară în mod online, pentru cine nu știe). Întrebarea mea este…ce trebuie să fac pentru a mă retrage de la facultate? Iar dacă voi fi chemată să îmi iau înapoi dosarul, trebuie să mă prezint în termenul dat de ei? Întrucât îmi este foarte greu să ajung acolo. (stau în Constanța)

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa vorbesti la secretariatul facultatii si sa vezi exact care este procedura in situatia actuala.

| RoCkKiD a răspuns:

Trebuie sa faci o cerere al secretariatul facultatii. Dupa trebuie sa mergi dupa dosar. Nu cred ca o sa iti zica ei o data dar ar trebui sa mergi relativ repede pentru ca altfel e posibil sa-l bage la arhiva si o sa te taxeze cand il ridici, cel ami bine e sa suni si sa intrebi la secretariat.