| alex951 a întrebat:

vreau sa devin pilot militar si as dori sa stiu daca pot sa o fac de partea S.U.A. adica sa fiu pilot militar american si as mai dorii sa stiu cat castiga si cat costa facultatea pentru asa ceva

Răspuns Câştigător
| Katczinsky a răspuns:

Ai putea. E foarte dificil, dar nu imposibil daca ai bani si ambitie. In primul rand trebuie sa ai cetatenie americana; salariul este foarte bun, de asta te pot asigura. Iar facultatea poate costa de la 20.000 $ pe toata facultatea la 80.000 $. Succes! Sper sa ajungi acolo unde iti doresti.

| alex951 explică (pentru Katczinsky):

Si in Romania cat ar fi, cati bani ar castiga si cat ar costa facultatea?

5 răspunsuri:
| Katczinsky a răspuns:

In Romania e mai simplu. Acolo vreau sa dau si eu. Mai exact la Academia Fortelor Aeriene "Henri Coanda". Te poate costa intre 10.000 - 20.000 euro.

| alex951 explică (pentru Katczinsky):

Si cam cat ar castiga?

| Katczinsky a răspuns (pentru alex951):

Castiga binisor. In jur de 5000-7000 euro pe luna la ineput. Odata ce avansezi o sa ti se mareasca si salariul. Si pe buna dreptate, doar au fost 34 locuri in 2012.