| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am o nelămurire. Vreau sa devin însoțitor de bord/ stewardesa, am intrat pe diferite site-uri ale companiilor aeriene si am vazut ca este limita de înălțime. La unele companii trebuie sa ai peste 1.57, la altele peste 1.65. Problema e ca eu am 1.53m. Ar fi imposibil să trec, nu? crying(
Va rog mult, daca ma poate ajuta cineva cu un raspuns. Multumesc mult!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ai interesat la toate companiile inseamna ca asa este.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, este un barem eliminator.

| Eireann a răspuns:

Trebuie sa ajungi sa inchzi compartimentele de bagaje de deasupra scaunelor.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Eireann):

Da, asta e raspunsul corect, pana la raspunsul asta ma gandeam numai la chestii misogine, insa e obligatia categorica a insotitoarelor de zbor sa fie in stare sa inchida compartimentele alea, pentru ca sunt pasageri care nu sunt in stare (chiar din motive de inaltime)

deci imi pare rau, ai sanse foarte mici sa reusesti in meseria asta

| NuDauNiciunNume a răspuns:

La companiile din Orient trebuie sa ajungi cu varful degetelor la 2.10-2.12 si poti sta putin si pe varfuri. Daca poti, e posibil sa ai o sansa. In Europa la RyanAir stiu multe fete care sunt micute de statura si lucreaza acolo, cauta cerintele lor.