| kranckieseba a întrebat:

Am o problema, sunt clasa a10a la profil teologic dar sincer nu cred ca sunt potrivit pentru a deveni preot. Intrebarea mea e, cum pot sa devin proiectant de case, mi-ar place aceast job.Ce factulta ar trebui sa urmez, materiile de baza? rog putina seriozitate.

3 răspunsuri:
| geotechnical a răspuns:

Facultatea de Constructii, sunt mult pe acest forum care incurca arhitectura cu constructiile!

| davidlazar a răspuns:

Ai putea sa te schimbi la un liceu tehnic deoarece acolo vei face desen tehnic ceea ce iti va trebui foarte mult iar apoi poti urma o facultate de arhitectura deoarece acest tip de facultate este cel mai potrivit pentru meseria pentru care vrei sa o urmezi iar ca materii din cate am inteles de la altii vei face multa matematica grafica sau desen tehnic informatica si multe materii tehnice gen mecanica sper ca te-am ajutat

| kranckieseba explică:

Mercii mult pentru sfat si informatii