| Anonim1045 a întrebat:

Nu stiu prea bine ce profil sa urmez, ce sa devin...imi plac fff mult materiile:romana, engleza, franceza, istorie, dar nu geografie, mai imi place si biologia un pic... Ce as putea deveni? Ce profil sa urmez?
P.S.Sunt clasa a VIII-a!

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| pwp a răspuns:

Filologie-uman
si mie imi plac romana, istoria, franceza si biologia, urasc geografia si engleza

5 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Ms danity!love struck

| AshuraElric a răspuns:

La filologie sau stiinte sociale ca mine (cat despre geografie...inca nu m-ai vazut pe mine)eeeee! dar sunt singura carea a stiut ca sunt 10 planete in sistemul nostru solar (ultima cica e Quaoar)happyplus suprafata tarii laudam-as ca multe stiu (sper sa nu ne intrebe si alte lucruri la geografie)rolling on the floor

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Filologie.happy

| wildstrawberry a răspuns:

Pai daca materiile acestea iti plac poti urma profilul uman-filologie si dupa ce termini liceul poti deveni asistent social, daca urmezi si o facultate de limbi straine poti deveni mai usor cadru didactic si multe altele, depinde si ceea ce iti place tie si ce vei vrea tu.mult succes!

| Catta a răspuns:

Pai, ai putea sa urmezi filologia.>big grin