| Alexandra1991 a întrebat:

Am si eu o intrebare,as vrea sa dau la medicina dar nu stiu prea multe detalii,cati ani se fac si din ce an te axezi pe ceea ce ti doresti, eu as dori ceva gen medic de familie ca nu vreau sa am treaba cu chirurgia! Sa imi de-a si mie detalii cine stie, va rog! Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Facultatea dureaza 6 ani, timp in care studiezi cam tot ce tine de medicina, apoi la final se da un examen numit rezidentiat, in urma caruia iti alegi specializarea, in cazul tau medicina de familie. Dupa care, timp de 3 ani esti medic rezident si te axezi strict pe ceea ce ti-ai ales, iar la finalul acestei perioade devi medic