| Grigoraș_Andreia_1998 a întrebat:

Am si eu o întrebare vreau sa depun un dosar la o facultate si la aceea facultate ultima medie la buget a fost 8 iar eu am 7 ( oare as putea intra la buget?) sau (am voie sa depun la acesta facultate dosarul daca eu nu am 8?) la cel mai bun răspuns

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui cum se face intrarea la acea facultate, respectiv prin examene/teste, concurs de dosare ori un mix din acestea.
Daca se face numai prin examinare atunci nu conteaza media de la bacalaureat, aceasta contand doar in ultimele 2 ipoteze.
Daca este numai concurs de dosare nu ai prea multe sanse, 1 punct la medie este mult.

| Eduard619 a răspuns:

Mediile se schimba de la an la an in functie de candidatii inscrisi si mediile acestora, daca nu ai medie pentru buget automat vei cădea la taxa.