| CriCrisssss a întrebat:

Buna! Am terminat nivelul 1 de pedagogie facand specializarea de licența la protecția consumatorului si a mediului. Totusi am intrebarea, daca urmez un master de matematica didactica, pot preda matematica la clasele 5-8? Mai apoi daca fac nivelul 2 de pedagogie, pot preda matematica in liceu? Va Multumesc!

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pe vremuri când era penurie de profesori se putea. Acum posturile sunt la concurs. Dacă nu ai facultatea de matematică la bază, dosarul te dezavantajează.