| ElenaRebecaa777 a întrebat:

Buna!
As vrea sa devin șoferiță de camion și deja știu că îmi trebuie permis de conducere pe mai multe categorii, atestatul și ceva cursuri(puteți să mă completați daca mai este ceva) doar că nu știu dacă CONTEAZA LICEUL SAU FACULTATEA LA CARE VREU SA MA DUC!?
As vrea să mă duc la un liceu din orașul meu pe profil de filologie și să îmi spuneți va rog care suntateriile care se pun in aplicare pe acest profil și în ce măsură(cât de des faci pe săptămână ora respectiva)
Și dacă puteți să îmi recomandați o facultate pe care as putea indrumao sau daca este una specială pentru acest domeniu de șofer camion (auto) pentru că la 24 ani as putea pune in aplicare meseria (cum este normal)
Mulțumesc!????❤️

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru sofer de camion nu este nevoie sa ai o facultate si nici macar liceul, cel mai bine este sa urmezi o scoala profesionala cu profil auto.

| sierra1 a răspuns:

"As vrea să mă duc la un liceu din orașul meu pe profil de filologie"

să ințelegem că acum ești intr-a 8 a?

| ElenaRebecaa777 explică (pentru sierra1):

Știu că sunt de o vârstă c-am mica dar sunt clasa a 6-a dar mă pasionează mult camioanele și in general mașinile

| sierra1 a răspuns (pentru ElenaRebecaa777):

Până o fi să conduci tu (?!) un camion, o să te răzgândeșt de o sută de ori sau ele (camioanele) s-or conduce singure. Așa că fii rezonabilă