| EugenGA5 a întrebat:

Daca termin Facultatea de Litere (Romana-engleza) ma pot angaja profesor de engleza in strainatate?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, te poti angaja daca gasesti un asemenea post disponibil, dar numai in tarile non vorbitoare de limba engleza, ca-n cele vorbitoare de engleza, nu vor fii interesati de un emigrant sa le predea lor limba nativa, mai ales ca, ai accent care-i zgarie pe creier.

| EugenGA5 explică (pentru Violleta2022):

Japonia, China big grin

| Violleta2022 a răspuns (pentru EugenGA5):

Da, dar mai intai trebuie sa invete japoneza, cantoneza, mandarina, ca sa poata comunica cu chinezii si japonezii, ca nu-i ofera nimeni un job de profesor de engleza in China de exemplu, daca el nu-i in stare sa comunice macar in cantoneza.