| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati, va rog mult! Sunt in clasa a-XII-a la mate-info. Imi place cat de cat matematica si as vrea sa merg la facultatea de mate la Tm. Imi puteti da cateva sfaturi? Daca este greu, cum sunt examenele, materiile? Mi-ar placea mult dar nu stiu cat de greu este, daca pot sa o termin....multumesc!

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Cu "cat de cat" nu faci mai nimic. Facultatea este foarte grea, trebuie sa fii pasionata si foarte buna sa poti face facultatea asta. De ce vrei la facultatea de mate? Iesi profa de mate sau, daca esti foarte bun, lucrei in cercetare, altceva nu te tenteaza? Contabilitate? Poate ceva politehnica? Astea s-ar potrivi mai bine cu "cat de cat", nu faci doar mate si la nivel foarte aprofundat.

| Geniuss a răspuns:

Iubita nu ai sanse la facultatea de mate trebuie sa fii nr1 in clasa sau depinde de banii ca in ziua de azi bani vorbesc

| EuSauMoartea a răspuns:

Poi eu is campion la mate am si 3 cupe la mate si imi place foarte mult.Sa stii matematica nu este grea de loc ea este foartea usoara acum depinde daca vrei sa inveti la matematica.Eu sunt la liceu de mate si mi se pare prea usoara parca si la concursuri era putin mai grea.Du-te si fa facultatea de matematica iti va placea.