| George455 a întrebat:

Ce facultate trebuie să urmez pentru a deveni scriitor? Obligatoriu Facultatea de Litere?

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

Nu, nu este obligatoriu sa faci facultatea de litere, tu nu stii, multi scriitori au facut facultati diferite de cea de Litere cum ar fi matematica, sociologie, filosofie si au scris carti foarte bune! Iti trebuie talent si sa ai pasiune! Mult succes! Funda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este absolut necesara o facultate, pentru a fi scriitor trebuie sa ai mult talent si acesta sa-ti fie recunoscut.
Sigur ca o facultate, cum este cea de litere, te va ajuta sa scrii corect, din punctul de vedere al limbii si gramaticii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti trebuie talent nu facultate

| Juviia a răspuns:

Neaparat facultate boy