| Nic21 a întrebat:

Cine ar trebui sa imi duca cererea de transfer, sunt in clasa a ix a, am fost azi la secretariat si mi au spus sa aduc numai o foaie, deoarece transferul este un cadrul liceului, mama sau tutorele meu trebuie neaparat sa imi duca dosarul?

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Cererea de transfer (acea "foaie" cum o denumesti tu!) trebuie intocmita, semnata si depusa de catre tutorele tau,adica de persoana care indeplineste exercitiul drepturilor parintesti( persoana care a fost desemnata de catre instanta de tutela sa se ocupe de cresterea, ingrijirea si educatia ta ).