| elisa39 a întrebat:

Dacă am pus 5 opțiuni la ASE, e posibil sa intru la toate? Știu că e după medie, dar daca intru la prima opțiune și la a doua sunt medii mai mici decât a mea, e posibil sa intru și la a doua?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu, tu practic optezi pentru o facultate, celelalte sunt doar de rezerva in caz ca nu intri la cea dorita.

| elisa39 explică (pentru Bondarel99):

Și daca intru la prima, dar eu vreau mai mult a doua.și la a doua de ex, ultima medie de admitere e mai mică decât a mea, pot sa intru la a doua?

| Bondarel99 a răspuns (pentru elisa39):

Din cate stiu la a doua o sa aiba prioritate cei care au pus-o ca prima optiune, deci cred ca daca mai raman locuri poti sa confirmi acolo. Oricum ei in fiecare an fac cate o modificare la metodologia de admitere, asa ca intra pe site-ul lor si gasesti acolo un ghid complet.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cand te duci sa te inscrii oficial pui una din optiuni, cea la care vrei.
Cum a zis si @albinutza, restul sunt un fel de rezerva ca daca nu intri la aia sa intri la aia etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate stiu eu depinde de oridea in care le-ai pus. Sa zicem ca tu ai avut 10 la bac si prima optiune a fost o facultate la care media de intrare e 5 si a doua optiune una la care media de intrare e 8. Tu o sa intri la cea cu 5 fiindca a fost prima, cea preferata de tine, nu o sa intri (si) la a doua. Cel putin asa are sens happy.