| IoanaMaria12345678910 a întrebat:

Dacă am 2 opțiuni la facultate și nu am intrat la prima și am medie pentru a doua, voi intra la a doua sau nu mai intru deloc?

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La a 2-a normal, altfel de ce ai mai pus-o? laughing

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Adry05):

Sa intrebe prostii happy

| Adry05 a răspuns (pentru IoanaMaria12345678910):

Degeaba dai la facultate cu replici și comportament de 2 ani, da na, azi oricine face facultate.

| IoanaMaria12345678910 explică (pentru Adry05):

Ce nasol laughing

| Speranta12 a răspuns:

Vorbesti de buget? Intri la a doua, daca media ta e buna de a fi la buget. Daca nu, intri la taxa.

| DanielPH a răspuns:

Buna!
Sa zicem ca tu ai media 8. La prima facultate ultima media a fost 8, 5, deci nu te-ai incadrat. Tu vei intra la a doua facultate pe locurile ramase, dupa ce au fost ocupate de cei ce au optat prima data pentru acea facultate, daca mai exista locuri libere. Adica se poate ca un candidat cu nota 6 care a optat prima data pentru facultatea respectiva sa intre si tu sa nu poti intra. Acum depinde si ce facultati ai tu acolo, multe raman cu locuri libere la buget, iar la taxa, mai toate.

| Wr3nch a răspuns (pentru DanielPH):

De unde pana unde lol, la fiecare facultate te ia dupa medie sau rezultatul de la examenul de admiterelaughing Nu ii pasa nimanui la cate ai dat admitere lol.

| DanielPH a răspuns (pentru Wr3nch):

Cand dai admitere la mai multe facultati din cadrul aceleasi universitati vei opta in functie de preferinte, intri din prima la varianta 1, intri pe ce a mai ramas liber la varianta 2, 3, 4, 5...etc. Esti repartizat pe ce mai ramane liber la restul, nicidecum sa-ti alegi tu IAR unde vrei sa intri, ca mna...la prima nu s-a putut.