| Marrythenight a întrebat:

Daca dau la filo, as reusi sa dau apoi la medicina? facand meditatii la chimie si bio. Ma gandeam sa dau la stiinte ale naturii dar va trebuie sa muncesc enorm la matematica, pentru ca nu le am cu materia asta. La filo, nu am mate, fizica deci as avea mai mult timp sa invat pentru bio si chimie. Voi ce spuneti? Unde pot gasi o lista cu facultatile de medicina din Ro. la care se da admiterea doar din biologie?

Răspuns Câştigător
| JeSuisElle a răspuns:

Eu trec clasa a 12-a, sunt la stiinte sociale si vreau la medicina, din vara ma duc la meditatii si la chimie si biologie. La medicina trebuie doar biologia de clasa a 11-a, iar cat despre chimie, stai calma, se poate invata.

3 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

De ce sa dai la filo? Crezi ca liceul nu are nicio importanta? Nu te inteleg, la facultate o sa ai mai mult de muncit, fiind la filo o sa fii obisnuit/a cu limba romana, latina, cum crezi ca o sa te simti fata de cei care au facut 4 ani biologie, chimie, fizica si au si dat BAc din asa ceva? Apropos, la stiinte ale naturii nu se pune accent pe matematica, stiu din propria experienta.

| frumusyka334 a răspuns:

Daca dai la filo dupa aia va trebui sa muncesti enorm sa poti intra la medicina deci si la stiinte naturale si la filo daca vrei la medicina la fel de mult vei munci ....de ce sa inveti la filo si apoi sa reiei materia pentru medicina si iti va fi ff greu pentru ca din a 11 la filo nu se mai face mate fizica chimie bio... mai bine incerci la stiinte te chinui o data si bine

| ionuk1999 a răspuns:

Deci daca intri la filo, te poti duce la ce facultate vrei tu dupawinking