| NuDauNiciunNume a întrebat:

Buna. Daca eu lucrez part time 2 ore pe zi imi mai pot lua un job full time (8 ore pe zi)? Mi-ar placea sa raspunda persoanele care cunosc exact, nu oricine dupa cum crede. Multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa-ti iei 10 slujbe dar sa poti sa le duci. Nu poti lucra mai mult de 40 de ore pe saptamana.

| dinaprilie a răspuns:

NU, iti mai poti lua maxim 6 ore de munca impreuna sa faci 8 ore. Oricum cand iti va inregistra al doilea contract de munca in programul revisal acolo se va vedea si contractul anterior si nu te va lasa sa aplici cu inca 8 ore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ai un anumit nr de ore de lucrat legal pe săptămână trebuie sa te incadrezi in ele