| alexia0809 a întrebat:

Buna! Dacă sunt la Dinu Lipatti ( liceu de muzica ) și ma răzgândesc in ultimii ani de liceu ca nu vreau sa merg pe muzica și vr sa dau la o facultate de medicina sau arhitectura as putea sa ajung cu meditații? Este posibil?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu mult efort din partea ta, poți. Dar arhitectura sau medicina nu sunt tot una, ar trebui să te decizi.

| alexia0809 explică (pentru sadrian46):

Sunt încă in generală. Am pus întrebarea deoarece deocamdată eu vr la Lipatti dar am tendința de a ma răzgândi repede

| Infinity123123 a răspuns:

Salut! Înțeleg că ești la Liceul de Muzica Dinu Lipatti din București12, care este primul liceu de muzică din România și oferă posibilitatea participării la concursuri și spectacole naționale și internaționale23. Felicitări pentru alegerea ta!

Dacă te răzgândești în ultimii ani de liceu că nu vrei să mergi pe muzică și vrei să dai la o facultate de medicină sau arhitectură, este posibil să ajungi cu meditații. Totuși, va trebui să depui mult efort și să te pregătești bine pentru examenele de admitere. De asemenea, va trebui să îți alegi cu atenție profilul și specializarea în clasa a XI-a și a XII-a, astfel încât să ai cunoștințele necesare pentru domeniul pe care îl vizezi.

Ce te face să te gândești la o schimbare de carieră? Ce anume te atrage la medicină sau arhitectură?