| alexia0809 a întrebat:

Buna! Care ar fi alegerea mai buna? Sa ma duc pe medicina sau la o facultate de arhitectura? Dacă vreau sa merg pe arhitectura sau design ce liceu as face? Și pentru medicina ce liceu ar fi potrivit? Care dintre aceste meserii sunt mai profitabile? Care dintre ele e mai grea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta depinde numai de tine, nu de noi!
Sunt 2 facultati total diferite, cu profesii toatl diferite.
Alegerea este numai a ta, in functie d ecati ani vrei sa inveti si ce-ti palce sa profesei in urmatorii 40 de ani.

Ambele meserii sunt profitabile daca esti un om capabil sa le faci foarte bine pe amandoua, ajungand un arhitect (sau medic) renumit, sau sa fii un arhitect osbcur ori un medic "de nimic".

| StrongHeart a răspuns:

Pff, daca tu te faci doctor pentru profit, e clar, mi-am amintit de ce am eu prejudecati fata de doctori in general.

| haileewatson a răspuns:

Nu conteaza liceul, amandoua domenii sunt grele. Doar tu stii ce vrei

Răspuns utilizator avertizat