| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme am inceput sa invat limba germana! Este o limba de viitor, avand in vedere ca am sub 20 de ani si intentionez sa termin un liceu iar mai apoi o facultate pe domeniul IT? Va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca ceea ce fac eu este pierdere de timp sau imi va fi de folos.

4 răspunsuri:
| CorneliaC a răspuns:

Pai germana este la putere.

| Andr3y25 a răspuns:

Iti recomand Engleza.Deoarece limabajul html, c++.etc toate sunt in engleza.Si in orice tara in care te duci lumea vorbeste engleza.Germana este pe locul 2. Germana a fost la putere, dar daca nu vei activa in acea tara nu vad rostul.Invata engleza...Te va ajuta si la domeniul software.

| anonim_4396 explică (pentru Andr3y25):

Multumesc de raspuns, insa sa fim seriosi fac engleza de 12 ani, deci o stapanesc, motiv pentru care ma gandeam sa ma extind putin(cu franceza nu o am) big grin!

| Andr3y25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este okey.O limba in plus nu strica. Daca te duci intr-o tara straina si vorbesti limba lor dai dovada de respect si poate te vor vedea cu alti ochi. Dupa cum sti si tu Romania nu are o reputatie foarte buna...