| Condratt a întrebat:

Buna dragi TPU-tieni, iar am nevoie de ajutorul vostru! Vreau sa va intreb daca stiti in ce consta proba sportiva de la intrarea la scoala militara de maistri militari(2ani) si ofitire(3ani)! Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

La maiestri militari nu stiu cum e dar la ofiteri uite aici un link http://www.mapn.ro/recrutare/ofiterifd.php

3 răspunsuri:
| Condratt explică:

Muntumesc dana!

| odiseu a răspuns:

3 mii 5 sute 7 zeci de metri garduri cu sarma ghimpata, tarat pe coate 8 sute de metri cu pusca de manevra in gura, escaladat parete de 17 metri inaltime doar cu picioarele, si proba de viteza sa prinzi un aro care merge pe teren accidentat si sa te urci in el din mers. asa era cel putin anul trecut la maistri militari

| Condratt explică (pentru odiseu):

laughingbuna asta laughing...aia cu aro sigur o trec laughing)