| WayhaughtK a întrebat:

Buna!
Dupa ce termin liceul(profil filologie), as vrea sa fac ceva cursuri acteditate in IT.
Ce recomandati?
Care ramura este mai cautata?
(Sper ca nu trebuie mate)
Multumesc!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Trebuie mate.
Mai poți accesa programare în IT cu cursuri private oferite de diverse firme, după ce te pregătești înainte.

| Catrice a răspuns:

Totul se bazează pe matematica și informatica învățata în cei 4 ani de liceu.
Oh, stai, tu nu ai făcut decât 2 cu materia predata în mod obișnuit într-un an.

| Sn4k3 a răspuns:

Baga-te pe partea de front end development. Sunt necesare doar niste cursuri, nu trebuie neaparat facultate si nu prea ai treaba cu matematica. Poate inveti si niste back-end dupa chiar, daca le ai (cel mai bine e sa le stii pe amandoua).

| Iote a răspuns:

Ba, trebuie matematica. Chiar si ceva fizica. Iar tu ai facut filologia si habar nu ai nici de cele mai elementare lucrruri in IT. Mai gandeste-te.